Basketbal – chlapci

            Dňa 13. 11. 2019 sa konalo obvodné kolo v basketbale chlapcov. Na tejto súťaži mala zastúpenie aj naša škola a hralo sa na palubovke Gymnázia na Hubeného ulici. 

            Žreb určil, že naša základná skupina sa odohrala systémom každý s každým. V prvom stretnutí sme narazili na súperov z OA na Račianskej ulici. V tomto zápase sme od úvodného rozskoku vyhrávali a aj konečný výsledok v pomere 23:20 ukazoval v náš prospech. Druhý zápas bol veľmi vyrovnaný a opäť sa o výsledku rozhodlo len pár sekúnd pred koncom stretnutia, keď sme zaznamenali v krátkom časovom úseku dva rýchle koše a zvíťazili sme nad rovesníkmi zo Súkromného gymnázia na Českej ulici v pomere 30:25. Tretí a rozhodujúci zápas, ktorý mal prívlastok postupujúci, sme po vyrovnanom priebehu prehrali s gymnazistami z ,,Hubenky“ 35:15. Prehra v tomto zápase rozhodla, že do krajského kola nazrie škola s dlhoročnou basketbalovou tradíciou – Gymnázium na Hubeného ulici.

            I napriek tomu, že sa nám nepodarilo postúpiť, predvedená hra našich chlapcov nasvedčuje, že budúci školský rok budeme patriť k favoritom na postup z obvodného kola.

            Za predvedené športové výkony našim školským reprezentantom ďakujeme.

                                                                                             Mgr. Michal Hudec