Beseda s Borisom Filanom

Dňa 24.3.2015 sme sa zúčastnili na besede Borisa Filana v Malokarpatskej knižnici v Pezinku, kde rozprával o jeho príhodách na cestách. Spisovateľ, scenárista, dvorný textár skupiny Elán, no počas tohto popoludnia hlavne neuveriteľne pútavý rozprávač. Jeho zážitky boli nielen zábavné a zaujímavé, ale i poučné. Jeho syn sem zavítal tiež, no neprišiel iba ako spoločník. Precestovali spolu niekoľko krajín, a tak sa nám zdalo, že ich historky nemajú konca kraja.
 
Najviac nás zaujalo rozprávanie o Hawaii. Boris sa chcel ísť potápať a pokúšal sa preplávať vlny. Prvú podplával a druhú vlnu už však nestihol, a takto to pokračovalo, až kým ho oceán nevyplavil na breh bez plaviek! Jeho manželka sa rada opaľuje, a tak si vôbec nevšimla jeho zápasenie s oceánom. Keď ho uvidela na pláži, tak len stroho poznamenala: „Jéééj, tu je nudapláž? Ja som si myslela, že je to tu zakázané!“
 
Beseda sa pomaly chýlila ku koncu, no ešte predtým sa uskutočnila autogramiáda.Sme rady, že sme mali možnosť spoznať čítanie kníh i trochu inak ako z hodín literatúry.
 

Patrícia Viktoryová a Adriana Pivková z I. G.

FOTOGALÉRIA