Exkurzia Anglicko – Škótsko

Určite ste všetci postrehli, že naša škola opäť zorganizovala poznávací zájazd do Anglicka. Dobrodružná cesta sa začala hneď pri nástupe do autobusu na Bajkalskej ulici.
Prešlo niekoľko hodín, kým sme prekročili hranice Belgicka. Prvou zastávkou bol Brusel, ktorý nás privítal aj s krásnym slnečným dňom. Navštívili sme rôzne pamiatky a ochutnali miestne špeciality ako wafle, belgické pralinky a ďalšie pokrmy. Večer sme nakrátko vycestovali do francúzskeho mesta Callais a vstávali sme hneď v skorých ranných hodinách, aby sme stihli trajekt do Anglicka.
Z prístavu sme smerovali do Londýna. Pri Temži naše pohľady ihneď spočinuli na Londýnskom oku, ktoré sme neskôr navštívili v rámci osobného voľna. Našim očiam neunikli ani známe pamiatky, napr. Buckinghamský palác, Trafalgarské námestie, Big Ben, Tower Bridge, Piccadilly Circus, Westministerské opátstvo a parlament. Potom sme sa vydali na nočnú cestu autobusom do čarovného Škótska. Zobudili sme sa až na jeho hranici s Anglickom, kde sa nám naskytol nádherný pohľad na Severné more. Všetci sa tešili na exkurzie do historických hradov a zámkov.
Po dvoch dňoch strávených v Škótsku sme sa ubytovali na lodi, ktorá nás mala prepraviť do Holandska. Skoro všetci tu trpeli morskou chorobou, a tak sme polovicu plavby prespali. Ráno po vylodení v krajine tulipánov a veterných mlynov sme sa presunuli do Amsterdamu. Poznávacia plavba po kanáloch sa nám navždy vryla do pamäti. Po troch hodinách sme nasadli do autobusu a cestovali domov.
Po nezabudnuteľnom výlete mimo Slovenska sme sa opäť vrátili do našej krajiny živí a zdraví.

Denisa Šrámková, II.GMB
FOTOGALÉRIA