Halloweenská kreatívna dielňa

Ručný papier je stále originálny medzi papierovými výrobkami. Halloweenské kreatívne dielne sme venovali práve vlastnoručne vyrobenému papieru. Ručný papier je krajší ako obyčajný, lebo nie je biely a nie je taký dokonalý. Je to proste originál, vyrobili sme si ho sami. Keď na dekoráciu pridáme farbu, sušené kvety alebo atypickú slepotlač vznikne jedinečné dielo.

Potrebovali sme len bežné pomôcky, ako sú mixér, zvyšky papiera nastrihané na menšie kúsky, nádoby na papier, vodu, starý nastrihaný filc, rámy, ktoré môžu byť rôznych tvarov a veľkostí.

Nasušili sme listy zo stromov, prichystali servítky a vodové farby.

Výroba ručného papiera bola jednoduchá, skartované a nastrihané papiere sme zmiešali s vodou a nechali 24 hodín odstáť. Výsledkom bola kvalitná papierovina, ktorú sme namočili do väčšieho množstva vody a nechali odstáť.

Nasledujúci deň sme sa pustili do veľkého dobrodružstva. Vyrobili sme hárky ručného papiera, ktoré sme dotvorili rôznymi technikami, napr. akvarel, vlepovali sušených kvetov, servítková technika. Toho roku sme vyskúšali aj vodotlač pomocou vlisovania plastických čipiek. Po odstránení vody z papiera sme vyskúšali vysušenie pomocou žehličky.

Výsledkom bol jemný a tenký ručný papier, ktorý v budúcnosti použijeme na výrobu eko – krabičiek.

Na ich prácu sa prišli pozrieť aj žiaci I. ročníkov s vyučujúcimi učiteľmi. Žiaci tak mohli vidieť prakticky učivo, ktoré sa počas roka učia teoreticky. Niektorých žiakov a učiteľov téma zaujala natoľko, že si výrobu ručného papiera sami vyskúšali.

O ich kreativite sa môžete presvedčiť na našich fotografiách.