Lyžiarsky výcvik 2018

Lyžiarske stredisko Tále, Penzión Tále, Bystrá 153, 977 01 Brezno
4. 2. – 10. 2. 2018

Na náš prvý lyžiarsky v novom kolektíve sme sa veľmi tešili a konečne tu bol deň odchodu. Všetci sme sa rozlúčili s našimi rodičmi a boli sme pripravení užívať si už od momentu, keď sme nastúpili do autobusu. Naša cesta za zážitkami bola celkom dlhá, ale určite nie nudná.
Bola skoro tma, keď autobus zastavil pred penziónom Tále, chata už na prvý pohľad vyzerala veľmi sympaticky. Najskôr sme išli do jedálne, kde sme dostali najdôležitejšie pokyny a potom sme sa rozutekali do izieb a unavení z cestovania sme zaľahli do postele.
Dni na svahu ubiehali veľmi rýchlo, čo sa s čakaním na pomu nedá porovnať. Aj keď bolo veľa pádov, aspoň sme sa všetci zabavili a, našťastie, sme sa vyhli vážnejším úrazom. Počas lyžovania sme sa asi všetci najviac tešili na obedovú pauzu, hlavne kvôli dobrému čaju zadarmo. Keď sme sa unavení vrátili do chaty a konečne sme sa po dlhom a náročnom dni na svahu najedli, začala ta pravá zábava.
Zadelenie do tried zrazu zmizlo a naším spoločným smiechom sme sa začali zbližovať, získavať nové kamarátstva a boli sme jedna veľká partia. Niektoré vzťahy dokonca nezostali iba kamarátske :). Čo sa týka lyžovania, tí, ktorí lyžovať vedeli, sa zlepšili, a tí, ktorí nevedeli, sa naučili a hlavne prekonali svoj strach. Nasmiali sme sa aj s učiteľmi počas spoločných večerov, kedy sme vymýšľali program, napr. keď sme vybraným jedincom zmenili pohlavie alebo pri nie celkom podarenom vedomostnom kvíze.
Všetci sme si lyžiarsky užili najviac, ako sa dalo. Odniesli sme si veľa pekných zážitkov, fotiek, ale hlavne nové kamarátstva, vďaka ktorým už nie sú dlhé dni v škole také otravné a nudné :).

Laura Poláková, Barbora Španková a Simona Siváková
žiačky I.GMB