Memoriál Tibora Kertésza

V dňoch 1. – 3. marca 2018 sa na pôde SOŠ polygrafickej konal v poradí už druhý ročník medzinárodného futsalového turnaja polygrafických škôl pod názvom Memoriál Tibora Kertésza. Pre tento názov sa organizátori rozhodli, aby si uctili pamiatku zakladateľa našej školy. Turnaja sa zúčastnili polygrafické školy z Budapešti, Krakova, Brna, Bratislavy a dva tímy z Prahy.

Podľa hracieho systému turnaja boli jednotlivé družstvá rozdelené do dvoch základných skupín, ktoré sa losovali tesne pred otváracím ceremoniálom. Tejto milej povinnosti sa zhostil pán riaditeľ Ing. Roman Šíp, PhD. v spolupráci s organizátormi. Los určil, že v základnej A skupine na seba narazili tímy z Krakova a obidve školy z Prahy. V základnej B skupine si sily zmerali domáci Bratislavčania a tímy z Brna a Budapešti. Už prvé zápasy v základných skupinách naznačili, ktoré družstva sú na tom zo športového hľadiska najlepšie – tímy z Krakova a Brna bez straty bodu vyhrali svoje skupiny a ako víťazi jednotlivých skupín sa priamo kvalifikovali do semifinálových súbojov . Zvyšné štyri družstvá si zahrali nadstavbový zápas o postup do semifinále. Víťazi nadstavbových zápasov narazili na družstvá z Krakova a Brna. Prvá semifinálová dvojica pozostávala teda z polygrafov z Bratislavy a Brna a druhá z polygrafov z Krakova a Budapešti. Ani v týchto zápasoch sa nekonalo žiadne športové prekvapenie, keď Brno a Krakov svoje semifinálové zápasy s prehľadom vyhrali a postúpili do finále. Porazení semifinalisti si zahrali zápas o celkové tretie miesto na turnaji.

Vo finále sa teda stretli športovci z Krakova a Brna. V akčnom a napínavom súboji zaslúžene zvíťazili polygrafi z Brna výsledkom 7:2. V zápase o tretie miesto si zahrali domáci a budapeštianski polygrafi. Tento zápas o tretie miesto zvládli lepšie domáci a v predĺžení zdolali chlapcov z Budapešti tesne 4:3. V zápase o umiestnenie si zahrali dve pražské družstvá.

Za predvedené výkony všetkým zúčastneným družstvám ďakujeme a veľké ďakujem patrí aj všetkým organizátorom turnaja.

Fotogaléria