Obvodné kolo vo florbale – chlapci

Žiaci 1. – 4. ročníka SOŠ polygrafickej sa v stredu 11.11.2015 zúčastnili obvodného kola vo florbale v kategórii chlapcov. Vo svojej skupine si zmerali sily s Obchodnou akadémiou Račianska a so SOŠ Na pántoch.
 
Za našu školu nastúpili: Marcel Motyka , Šimon Raus, Juraj Török, Jakub Pavlisko, Adrian Drobný, Daniel Mišek, Christian Fujas, Adam Morbacher, Vlkolínsky Juraj, Illenčík Mário, Németh Denis a Hoza Patrik.
 
V prvom zápase si hráči polygrafickej poradili celkom ľahko so SOŠ Na pántoch a zvíťazili 6:4. Druhý zápas bol náročnejší a dlho sa držal vyrovnaný stav. Zlomový bod zápasu nastal po našom góle – 2:1 – kedy sa hráči naladili do hernej pohody a od tohto momentu kontrolovali hru a suverénne si išli za víťazstvom. Zápas skončil 5:2 pre polygrafickú a ako víťazi skupiny sme postúpili do finále obvodného kola.
 
Obvodné kolo sa konalo 24. novembra 2015 a proti nám stáli tímy zo SOŠ masmediálnej a z Hotelovej akadémie. Ako prví ich čakali dlhoroční rivali zo SOŠ masmediálnej . Zápas bol od začiatku vo vysokom tempe a každý hral naplno. Do vedenia sa ako prvá dostala polygrafická, no odpoveď nedala dlho čakať a čoskoro sa stav otočil na 1:2 pre SOŠ masmediálnu, ktorá zvýšila svoj náskok na 3:1 po lacných góloch, ktoré inkasoval náš alternatívny brankár, keďže brankár sa deň pred finále rozhodol , že nejde. Aj napriek tomu hráči Polygrafickej zabrali a zvýšili svoju aktivitu, avšak súpera podržal neuveriteľnými zákrokmi brankár. Po dlhom dobíjaní brány sa im podarilo vyrovnať na 3:3. Vzápätí však inkasovali lacný gól, na ktorý už nemali dosť energie odpovedať. V posledných sekundách ešte mali obrovskú príležitosť, ale brankár opäť podržal a zmaril tak všetku nádej na víťazstvo. Do druhého zápasu nastúpili hráči vyčerpaní a sklamaní. Zápas vypustili a prehrali vysoko 3:9 a obsadili tak konečné 3. miesto.