Račianska 190, 835 26 Bratislava

Exkurzia na Ekonomickej univerzite – „Sociálne siete a podnikanie“

Dňa 23.3. navštívili žiaci tried 3.G a 3.GMB spolu s p. učiteľkou Krištofovou a p. učiteľkou Rebrovou Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Keď sme zasadli do lavíc boli sme zoznámení s „Tami“ ktorá si pre nás nachystala prezentáciu (a milé darčeky) o tom ako funguje marketing na sociálnych sieťach. Prezentácia sa začala tým že sa nám Tami predstavila a predstavila nám aj jej Instagram @instaranajky kde sa venuje práve marketingu na sociálnych sieťach.

Celá prezentácia bola podaná veľmi zaujímavo a veľmi interaktívne čo som si vážil najviac. Boli nám kladené otázky a žiaci ktorí sa zapájali dostali darček ako vďaku za odpoveď (ja osobne som dostal malinké lehátko pre telefón). Tami si vyvolávala žiakov ktorí sa hlásili, dávala im priestor hovoriť čomu sa venujú a každý sme sa mohli taktiež odprezentovať tým, čo robíme, ak niečo robíme. Páčilo sa mi to že prezentácia nám ukázala aj zákutia podnikania na sociálnych sieťach (napr. že je nová vyhláška o tom, že ľudia ktorí tvoria obsah na sociálnych sieťach musia byť nahlásení a odvádzať z toho peniaze). Bolo nám vysvetlené aj to ako sa ľudia na sociálnych sieťach snažia odprezentovať len to dobré a to zlé neukážu.

Na záver prezentácie sme dostali priestor na otázky, po zodpovedných otázkach sme my žiaci aj spolu s pani učiteľkami odovzdali jeden veľký potlesk za dobrú prezentáciu a vybrali sme sa domov.

Michal Paulík III.G

Exkurzia Ekonomická univerzita