Račianska 190, 835 26 Bratislava

ANJ – Najlepší z najlepších

Vieme, že na polygrafickej sú skvelé decká. A vieme tiež, že sú to úžasní angličtinári, čo potvrdili aj 19. novembra 2021 na 17. školskom kole Olympiády v anglickom jazyku. Prvé kolo, ktorého sa zúčastnilo 91 študentov, sa konalo on-line, aby sme dodržali všetky pandemické usmernenia. Keďže Covid zasiahol nielen žiakov, ale aj dve angličtinárky, museli sme druhé aj tretie kolo zastrešiť cez MS TEAMS a tak sa teda stalo, že tak ako v minulom školskom roku, všetky tri kolá Olympiády prebehli v on-line priestore.  

V utorok 23. októbra dvadsiati najlepší predviedli svoj dôvtip, vynaliezavosť a samozrejme excelentnú angličtinu pri vymýšľaní príbehu na základe fotografie aj pri dialógu, kde sa museli popasovať s argumentáciou a pohotovosťou. Víťaz školského kola, Martin Klčo z triedy II. GMA porazil úspešne nielen Covid ale aj ostatných súťažiacich. Prajeme mu veľa šťastia v okresnom kole, ktoré sa bude konať v januári budúceho roka. Na druhom mieste sa umiestnila Klára Hromkovičová z triedy IV. GMB a tretie miesto obsadil Martin Macháň z triedy IV. TMT. 

Víťaz – Martin Klčo vpravo hore

Best in English, medzinárodná súťaž študentov stredných škôl v anglickom jazyku sa už tradične koná koncom novembra a tak sa tí najlepší stretli 26. novembra 2021, aby ukázali, že angličtina ich baví a zabojovali o hlavnú cenu, ktorou je dvojtýždňový jazykový pobyt v Kanade. Tí, čo mohli, prišli prezenčne, tí, ktorí museli ostať doma v karanténe, súťažili z domu. Súťaž sa koná online, takže sme sa všetci stretli na MS Teams, kde dostali študenti pokyny a inštrukcie. Najrýchlejším zo všetkých zúčastnených s najvyšším počtom bodov bol Martin Macháň z triedy IV. TMT, ktorý sa umiestnil na prvých priečkach aj v minulých rokoch. Gratulujeme všetkým výhercom a tešíme sa na ďalšie jazykové súťaže. 

Fotografie z Best in English nájdete na našom INSTAGRAME:

Teams konferencia

Kate

best in english