Račianska 190, 835 26 Bratislava

Okresné kolo vo volejbale

Dňa 8. marca 2023 sa na palubovke našej telocvične uskutočnilo okresné kolo vo volejbale mix. Netradične si svoje volejbalové sily zmerali chlapci aj dievčatá v mixovaných družstvách.

Do súťaže sa prihlásilo 7 družstiev z tretieho okresu. Vzhľadom na to, že bol veľký záujem o súťaž zo strany škôl, musel byť tomu prispôsobený aj hrací systém. Organizátori  rozhodli, že súťažiace tímy budú rozdelené na dve základné hracie skupiny, a to na skupinu A a skupinu B. 

Hracia skupina A bola trojčlenná a skupina B bola štvorčlenná. Žrebom pred samotným športovým zápolením sa určilo, že v základnej skupine A si proti sebe zahrajú školy Gymnázium de La Salle, Stredná odborná škola polygrafická a Gymnázium Hubeného. V B skupine konfrontovali svoje športovo–volejbalové zručnosti a schopnosti žiaci zo Súkromného gymnázia na Českej ulici, z Obchodnej akadémie na Račianskej ulici, zo Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázia na Teplickej ulici a štvrtý účastník tejto skupiny bol zo Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií na Kadnárovej ulici.

Zápasy v základných skupinách jasne ukázali, ktoré dve družstvá boli najväčšími favoritmi celého okresného kola. Zo skupiny A potvrdili postup do finále gymnazisti z Hubeného a zo skupiny B žiaci z Obchodnej akadémie na Račianskej ulici. Druhé priečky v skupinách obsadili gymnazisti z de La Salle a gymnazisti z Českej.

V malom finále, čiže v zápase o tretie miesto, boli lepším tímom športovci z Českej a obsadili konečné tretie miesto. Vo finálovom zápase mali navrch od začiatku stretnutia gymnazisti z ,,Hubenky“, jasne zvíťazili 2:0 na sety a zaslúžene postúpili do krajského kola.

Našim dievčatám a chlapcom ďakujeme za snahu a reprezentáciu školy a súperom gratulujeme k výhre.

V Bratislave, 9. 3. 2023.

Mgr. Michal Hudec

Všetky fotografie z okresného kola volejbalu nájdete na našich sociálnych sieťach: Instagram a Facebook.

Krajské kolo volejbal - SOŠ polygrafická