Okresné kolo vo volejbale

Dňa 8. marca 2023 sa na palubovke našej telocvične uskutočnilo okresné kolo vo volejbale mix. Netradične si svoje volejbalové sily zmerali chlapci aj dievčatá v mixovaných družstvách.

Do súťaže sa prihlásilo 7 družstiev z tretieho okresu. Vzhľadom na to, že bol veľký záujem o súťaž zo strany škôl, musel byť tomu prispôsobený aj hrací systém. Organizátori  rozhodli, že súťažiace tímy budú rozdelené na dve základné hracie skupiny, a to na skupinu A a skupinu B. 

Hracia skupina A bola trojčlenná a skupina B bola štvorčlenná. Žrebom pred samotným športovým zápolením sa určilo, že v základnej skupine A si proti sebe zahrajú školy Gymnázium de La Salle, Stredná odborná škola polygrafická a Gymnázium Hubeného. V B skupine konfrontovali svoje športovo–volejbalové zručnosti a schopnosti žiaci zo Súkromného gymnázia na Českej ulici, z Obchodnej akadémie na Račianskej ulici, zo Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázia na Teplickej ulici a štvrtý účastník tejto skupiny bol zo Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií na Kadnárovej ulici.

Zápasy v základných skupinách jasne ukázali, ktoré dve družstvá boli najväčšími favoritmi celého okresného kola. Zo skupiny A potvrdili postup do finále gymnazisti z Hubeného a zo skupiny B žiaci z Obchodnej akadémie na Račianskej ulici. Druhé priečky v skupinách obsadili gymnazisti z de La Salle a gymnazisti z Českej.

V malom finále, čiže v zápase o tretie miesto, boli lepším tímom športovci z Českej a obsadili konečné tretie miesto. Vo finálovom zápase mali navrch od začiatku stretnutia gymnazisti z ,,Hubenky“, jasne zvíťazili 2:0 na sety a zaslúžene postúpili do krajského kola.

Našim dievčatám a chlapcom ďakujeme za snahu a reprezentáciu školy a súperom gratulujeme k výhre.

V Bratislave, 9. 3. 2023.

Mgr. Michal Hudec

Všetky fotografie z okresného kola volejbalu nájdete na našich sociálnych sieťach: Instagram a Facebook.

Krajské kolo volejbal - SOŠ polygrafická