Račianska 190, 835 26 Bratislava

FLORBAL – obvodné kolo

Dňa 23. novembra sa po dvojročnej pandemickej prestávke opäť rozbehli školské športové súťaže. Prvou súťažou, v ktorej si žiaci zmerali sily v športovom zápolení, bolo obvodné kolo vo Florbale chlapcov. Tejto športovej súťaže sa zúčastnil aj výber chlapcov z našej školy, pretože florbal je medzi našimi žiakmi veľmi populárny.

Tradičným miestom konania tohto turnaja bola opäť telocvičňa na Strednej odbornej škole elektrotechnickej na Rybničnej ulici. Pre veľký záujem zo strany škôl z tretieho obvodu muselo byť obvodné kolo rozdelené až do troch hracích skupín. Žreb určil, že naši žiaci odohrali svoje zápasy v skupine B. Účastníkmi tejto skupiny boli aj športovci z Gymnázia na Teplickej ulici a florbalisti zo Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií na Kadnárovej ulici.

Najväčším favoritom skupiny B boli žiaci z Gymnázia na Teplickej ulici, pretože členmi tohto výberu boli aj štyria chlapci, ktorí aktívne hrávajú v rôznych bratislavských florbalových kluboch.

Papierové predpoklady sa potvrdili a hneď v prvom našom zápase sme si zmerali sily práve so spomínanými favoritmi skupiny B. V prvom polčase sa naši športovci ako-tak držali. Náš súper nám strelil iba tri góly, ale v druhom polčase to už bola exhibícia. Postupne sme dostali ďalších sedem gólov a náš súper vyhral zápas jednoznačne 10:0.

V druhom zápase si naši chlapci skrížili hokejky so súpermi z ,,Kadnárky“. Priebeh tohto zápasu bol oveľa vyrovnanejší a nepripomínal hru mačky s myšou. V prvom polčase obe družstvá vsietili po jednom góle a v druhom polčase sa scenár opäť zopakoval, čo znamenalo, že duel nepoznal víťaza a skončil sa spravodlivou remízou 2:2.

Aj napriek tomu, že sa nášmu výberu chlapcov nepodarilo postúpiť do obvodného finále a odtiaľ do krajského kola, za predvedené športové výkony a reprezentáciu školy im ďakujeme.