Račianska 190, 835 26 Bratislava

BASKETBAL – okresné kolo

Dňa 28. apríla 2022 dostal organizovaný školský šport po dvoch rokoch pandémie opäť ,,zelenú“.

Chlapčenský výber našich žiakov sa zúčastnil okresného kola v basketbale. Súťaž sa tradične konala na palubovke Gymnázia na Hubeného ulici. Naši žiaci si svoje basketbalové zručnosti a schopnosti postupne preverili v dvoch zápasoch, a to s rovesníkmi zo Súkromného gymnázia na Českej ulici a z Gymnázia na Hubeného ulici.

V prvom, veľmi vyrovnanom zápase sa nám podarilo zdolať žiakov zo Súkromného gymnázia na Českej ulici výsledkom 44:42.

Na druhý zápas sme po krátkej 15-minútovej prestávke nastúpili proti vysokému favoritovi nielen okresného, ale aj krajského kola. Zápas od úvodného rozskoku jednoznačne ovládli naši súperi z ,,Hubenky“. Vyrovnaný krok sme s nimi držali iba úvodné dve minúty a od tohto momentu sa prejavili papierové predpoklady. Súper nás „rozstrieľal“ vysokým rozdielom 66:23 a výhrou si zabezpečil postup do krajského kola.

Za predvedené výkony v obidvoch náročných zápasoch nášmu chlapčenskému výberu ďakujeme.