Račianska 190, 835 26 Bratislava

POLYGRAFICKÁ CUP: E-ŠPORT turnaj

Viac fotografii nájdete na našom Facebooku.

S veľkým nárastom popularity e-športov sa žiaci Strednej odbornej školy polygrafickej v spolupráci s pedagógmi rozhodli zorganizovať prvý ročník e-športového turnaja s názvom Polygrafická Cup. Samotná iniciatíva zorganizovať takýto turnaj prišiel od žiakov školy, vzhľadom k obľube digitálnych hier. Do akcie sa zapojilo aj občianske združenie Stredoškoláci, ktoré venovalo do súťaže ceny. Žiaci tak mali možnosť zasúťažiť si v obľúbených digitálnych hrách, zlepšiť tímovú spoluprácu, odreagovať a zabaviť sa.

Samotná akcia pozostávala z dvoch častí, online a offline kola. Prvá, online časť, sa odohrala počas víkendu 28. a 29. januára a slúžila ako kvalifikácia do offline časti turnaja, v ktorej sa najlepší hráči našej školy stretli naživo. Vzhľadom na atraktívnosť súťaže sa organizátorom v spolupráci s o.z. Stredoškoláci podarilo zaobstarať ceny v podobe herného príslušenstva a medailí pre víťazov. Pre zúčastnených žiakov čakali taktiež ceny v podobe drobností ako napríklad sladkostí, či zabezpečeného pitného režimu počas súťaže.
Herný turnaj sa zameriaval na dve digitálne hry a to Counter Strike: Global Offensive a League of Legends.

POPULÁRNY E-ŠPORT: Counter Strike & LOL

Turnaj v CS:GO prebehol v dvoch rovinách a to online a offline kole. Ako prvý zápas nastúpili proti sebe žiaci IV.GMB a žiaci z tried IV.GMA a III.GMA. Po napínavých dvoch hrách do finále postúpil team IV.GMA/III.GMA. Ako druhý semifinálový zápas sme mohli vidieť proti sebe druhácky tím v ktorom hrali žiaci z II.GMA a II.GMB, proti ktorému nastúpil jediný prvácky team z celého turnaja ktorí tvoril päticu žiakov z I.TMT. Tím II.GMA/II.GMB sa nakoniec dostal do finále turnaja. Vo finále sa proti sebe stretli tímy v zložení IV.GMA/III.GMA a tím II.GMA/II.GMB., kde bol nakoniec tím zložený z druhákov lepší a skončil tak na prvom mieste. Záverom prvého dňa bolo rozdanie cien a medailí, ako aj odmeny pre najlepšieho hráča.

V hre League of Legends sa zúčastnilo po počiatočných problémoch menej hráčov, avšak aj v tejto hre sa odohralo online a offline kolo v kombinácií 3 herných tímov. Vzhľadom k počtu zúčastnených tímov sa hralo systémom každý s každým, pričom do finále postúpili triedy 3.GMB a 4.GMA kde po troch vzájomných napínavých zápasoch nakoniec zvíťazil tím 3.GMB. Výhercovia si taktiež odnášali hodnotné ceny v podobe herného príslušenstva a medailí.

Herný turnaj „Polygrafická Cup“ sa uskutočnil ako novinka v oblasti digitálnych hier v spolupráci žiakov a pedagógov SOŠP. Po samotnej súťaži nasledoval pre hráčov aj dotazník, v ktorom sa až na drobné výhrady vyjadrili k školskej akcií pozitívne s ašpiráciami na možný ďalší ročník daného podujatia. Aj napriek drobným technickým a organizačným nedostatkom sa nám podarilo zorganizovať nový druh školskej akcie, ktorú organizujú stredné školy len málokedy na vlastnú päsť.

Veríme, že vzhľadom k obľube daného podujatia a pozitívnym ohlasom máme potenciál do budúcna zapojiť viac stredných škôl ako aj zvýšiť úroveň daného podujatia, ktoré priamo súvisí s grafickými a programátorskými odbormi štúdia na stredných školách. Všetkým zúčastneným hráčom, ako aj organizátorom a pomocnému tímu ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník podujatia „Polygrafická Cup“.

Viac fotografii nájdete na našom Facebooku.

Autori: Vladimír Leško (4.GMA), Stanislav Nič (4.GMA), Bc. Filip Ducký

Ešport turnaj na SOŠ polygrafickej