Račianska 190, 835 26 Bratislava

Hľadáme ŠAMPIÓNOV výhovoriek: výhovorky žiakov strednej školy

Naša stredná odborná škola je miestom, kde sa šíria vedomosti, vznikajú priateľstvá a samozrejme, výhovorky kvitnú. Nech už sme žiaci, učitelia alebo dokonca rodičia, všetci sme sa stretli s rôznymi spôsobmi, ako sa niekto snaží vyhýbať povinnostiam. Niekoľko najpoužívanejších výhovoriek, ktoré sme na našej škole počuli:

Meškal som, pretože ma doma zamkli.

Výhovorka väčšinou navodí úsmev na tvári aj vyučujúcemu, pokiaľ vidí šibalský úsmev aj u žiaka. Závisí to samozrejme aj od situácie. V niektorých prípadoch môže ísť naozaj o niečo vážne.

Môj pes mi zjedol domácu úlohu!

Ako by sme mohli zabudnúť na toto klasické dielo fikcie? Pes je evidentne tajomný milovník matematiky a gramatiky.

Nezvonil mi budík.

Očividne to nebola vaša chyba, že všetky budíky v dome rozhodli, že potrebujú trochu oddychu.

Zmeškal ma vlak.

Obvykle človek zmešká vlak, pri žiakoch však vlak zmeškal žiaka.

Pomýlil som si zastávku a šiel som do opačného smeru.

Povedal tretiak.

Nejazdili električky kvôli nehode.

Výhovorka fungujúca až dovtedy, pokiaľ z rovnakého smeru a dokonca s predstihom odtiaľ neprídu aj vyučujúci.

Boli zápchy.

Nebolo by na tom nič nezvyčajné, pokiaľ ide o žiaka, ktorý cestuje električkou a tá meškanie nemala.

Bol som dlho do noci hore a nespal som.

Spánok je veľmi dôležitý z dôvodu, aby sme sa vedeli v škole sústrediť. Ak má niekto narušený spánkový režim, je na mieste, aby si ho čo najskôr napravil, kľudne aj návštevou odborného lekára, ktorý žiaka už navedie.

Myslel som si, že odpadá vyučovanie.

Systémy zlyhať môžu. Edupage si tiež rád robí žartíky. Všeobecne ale platí, že pokiaľ nejde informácia o odpadnutí vyučovania priamo od triedneho učiteľa, resp. majstra ODV, vyučovanie neodpadá. Tí, čo zostanú doma väčšinou vedia, že vyučovanie neodpadlo, ale našli si výhovorku.

Pokazil sa mi počítač a mám ho v servise.

Môže sa stať, že sa počítač pokazí. Pokiaľ ide však o žiaka so zhoršenými výsledkami, je väčší predpoklad, že je za tým niečo iné. Situácia sa vždy dá riešiť náhradným školským počítačom, takže z úloh sa moc človek nevyvlečie.

Zabudol som si nabíjačku od počítača.

Pri rannom zhone žiak môže zabudnúť na niečo také ako je nabíjačka. Aj v takomto prípade musíme hľadať náhradné riešenie vo forme náhradného počítača. Tiež vyučujúci prihliada na okolnosti a na to, či to nebolo úmyselné z dôvodu odovzdávania napr. záverečných prác. Ak žiak ide do školy, je vhodné, aby si skontroloval, či má naozaj všetko to, čo bude potrebovať.

Brigádoval som neskoro do noci.

Škola by mala byť pre žiaka prioritou, aby ju zvládol. Môže sa však stať, že žiak naozaj musí brigádovať, pretože je v ťažkej životnej situácií.

Nevedel som sa prihlásiť do programov ADOBE a nepamätám si heslo.

Nevedieť sa prihlásiť do konta ADOBE po 3 rokoch štúdia je zvláštne. Pamätajte, že stále si môžete pri zabudnutí hesla kliknúť známu vetu pod loginom: „Resetovať heslo“. Väčšinou ide o nájdenie lacnej výhovorky, pritom riešenie je naozaj jednoduché.

Nemal som doma rodičov.


„Dobre, ale 18 rokov si už mal, nie?“ Je skvelé, ak si žiak začne uvedomovať dospelosť vo všetkých oblastiach svojho života a začne sa spoliehať sám na seba.

Pomáhal som starej pani odniesť nákup domov.

Pomáhať je krásne, ale ak sú v okolí iní ľudia, ktorí nemusia ísť do školy, nechajte to na nich, vy sa bezpečne dopravte na vyučovanie a písomku, ktorá vás čaká.

Pozeral som hokej.

„A ako to dopadlo?“
„Neviem, pozeral som iba 5 minút. “

Zážitkov v škole je neúrekom. Máte aj vy nejaké vtipné hlášky? Nezabudnite nám ich napísať na Facebook, aby si ich mohli prećítať aj ostatní 🙂

Najlepšie výhovorky stredoškolákov.