Račianska 190, 835 26 Bratislava

SZIA BUDAPEST

Blížil sa koniec apríla a my sme sa opäť vybrali spoznávať krásy európskej metropoly. Tentokrát to bola Budapešť. Všetci spoznávania chtiví nastúpili vo štvrtok 28. apríla do XXL autobusu a vydali sme sa v ústrety veľkomestským dobrodružstvám.

Plní očakávania sme sa rozhodli preskúmať jedno z najkrajších miest ležiacich na rieke Dunaj. Prvou zastávkou bolo Tropicarium, kde sme obdivovali morské aj sladkovodné živočíchy a dokonca sme mali možnosť dotknúť sa rají. Po žraločích úsmevoch a obdivovaní aligátorov sme sa vybrali do Pešti na pešiu prehliadku. Parlament, Svätoštefanská katedrála, stará synagóga a židovská štvrť nás ohromili svojou majestátnosťou. Unavení sme sa pobrali na hotel, kde sme načerpali silu a po vynikajúcom občerstvení sme si každý po svojom užili večer. Niektorí obdivovali mesto z výšky U rampy, iní sa išli báť do strašidelného domu, ďalší na prechádzku. V každom prípade sme urobili viac než zdravotných 10 000 krokov. Boli sme radi, že sme si večer umyli zuby a zaľahli sme.

V piatok ráno sme sa posilnili výdatnými raňajkami a naše objavovanie krás mesta pokračovalo. Začali sme prehliadkou Námestia hrdinov a potom sme sa presunuli na hradný vrch do Budy. Po prehliadke Rybárskej bašty sme sa kochali pohľadom na vrch Gelért a z Alžbetinho mostu sme obdivovali panorámu mesta. Poslednou zastávkou bol jeden z architektonických skvostov mesta – Centrálna tržnica, kde sme sa občerstvili a nakúpili suveníry.

Znavení, nachodení a plní zážitkov sme nastúpili do autobusu a vyrazili sme na spiatočnú cestu. Určite sme nestihli navštíviť všetky zaujímavé miesta a tak ostáva dúfať, že sa tam čoskoro vyberieme znovu.

Kate