Račianska 190, 835 26 Bratislava

Má odbor Grafik tlačových médií vôbec zmysel?

Rozhodne ÁNO.

Tlačové médiá sú a budú potrebné neustále. Vďaka ním vieš, čo sa vo svete deje, aký produkt si kúpiť, ako komunikovať služby a produkty, vďaka tlačovým médiám poznáš tie najkrajšie rozprávky.

Rozmýšľať kreatívne je základným pilierom tvorby grafika tlačových médií. Úspešní absolventi odboru GTM poznajú celý proces tvorby tlačovín. Od prvého nápadu cez kreatívu, až po výrobu výsledného a do ruky uchopiteľného produktu- noviny, knižky, plagáty, vizitky, obaly a krabičky, billboardy, polepy a iné.

Práve na Strednej odbornej škole polygrafickej nezostáva práca grafika iba pri návrhu a digitálnom zobrazení na monitore počítača. V priebehu štúdia zachádzame ešte ďalej a našim žiakom dávame príležitosť spoznať polygrafické technológie, s ktorými sa v živote môžu stretnúť.

Štúdium odboru ušetrí žiakovi mnoho starostí aj v živote. Plánuješ si rozbehnúť vlastný biznis, ktorý nesúvisí s polygrafiou? Budeš potrebovať grafika, ktorý ti navrhne reklamnú kampaň. Buď sám sebe grafikom a nikdy nebudeš musieť platiť niekomu inému za návrh reklamných prospektov a realizáciu kampaní pre svoje služby a produkty.

Prihlásiť sa na odbor Grafik tlačových médií nie je krokom do slepej uličky. Ako úspešného absolventa našej školy na teba čaká možnosť ďalej pokračovať v štúdiu na vysokých školách s prijímacími aj talentovými skúškami alebo možnosť pracovať v reklamných agentúrach, tlačiarňach, redakciách, ba dokonca môžeš byť sám sebe pánom a rozbehnúť svoju firmu.

Grafikov médií je veľké množstvo a konkurencia je silná, preto využi príležitosť študovať študijný odbor práve u nás, aby si poznal celý postup tvorby a realizácie projektov s prístupom k špecializovaným programom od spoločnosti Adobe počas celej dĺžky štúdia.

Prihlás sa na odbor Grafik tlačových médií a získaj znalosti a prax, ktorými v profesionálnom živote získaš náskok pred ostatnými. Tešíme sa na Teba.

Ak dávaš prednosť manuálnejšej práci, skús odbor Operátor tlače. Môžeš si vybrať aj iný študijný odbor: ZOZNAM ŠTUDIJNÝCH ODBOROV

PODMIENKY PRIJATIA

Potrebujete informácie? skola@polygraficka.sk.