Račianska 190, 835 26 Bratislava

Stredné školy: FLORBAL – okresné kolo

Dňa 14. novembra sme sa opäť zúčastnili okresného kola vo florbale. Tradičným miestom konania tohto turnaja bola telocvičňa na Strednej odbornej škole elektrotechnickej na Rybničnej ulici. 

            V prvom našom zápase sme si zmerali sily s favoritmi skupiny B – so žiakmi z Gymnázia na Teplickej ulici. V prvom polčase tohto zápasu sa naši polygrafi ako-tak držali, súper nám strelil iba tri góly a našim chlapcom sa podarilo zaznamenať aspoň čestný úspech v podobe jedného streleného gólu. V druhom polčase to už bola zo strany nášho súpera exhibícia. Postupne nám nastrieľal ďalšie štyri góly a zápas vyhral jednoznačne 7:1.

V druhom zápase si naši chlapci skrížili hokejky s gymnazistami z Čachtickej ulice. Priebeh tohto zápasu bol oveľa vyrovnanejší a ani samotná hra nepripomínala hru mačky s myšou. V prvom polčase sa nám podarilo vsietiť štyri góly a po jeho konci všetko nasvedčovalo tomu, že naši športovci v pokoji zvládnu aj druhú časť zápasu a zaslúžene zvíťazia. Opak bol však pravdou. Súperi nám v druhom polčase strelili štyri góly, vyrovnali zápas a začala sa dráma. V poslednej minúte stretnutia sa predsa len podarilo otočiť misky váh na našu stranu, keď sme zásluhou Mareka Bôžika strelili víťazný piaty gól.

V treťom zápase našej skupiny sme sa pokúsili zabojovať o postup do finále okresného kola. V priamom súboji o postup sme sa stretli s gymnazistami z Českej ulice. Favoritom tohto zápasu boli naši súperi, čo potvrdili aj v samotnej hre. Zápas jednoznačne vyhrali 7:1 a postúpili ako druhý do finále okresného kola.

   Aj napriek tomu, že sa našim chlapcom nepodarilo postúpiť do okresného finále a odtiaľ do krajského kola, za predvedené športové výkony a reprezentáciu školy im ďakujeme.

Mgr. Michal Hudec

Vyberte si jeden zo študijných odborov a študujte u nás:

Dizajnér obalov (NOVÝ ŠTUDIJNÝ ODBOR)
Operátor tlače
Operátor knihárskych technológií
Grafik tlačových médií
Grafik digitálnych médií
Grafika tlačovín
Polygrafická technológia

Okresné kolo - FLORBAL - stredná škola - šport