Račianska 190, 835 26 Bratislava

STREDNÉ ŠKOLY: Volejbal MIX

FOTOBALÉRIU z udalosti nájdete na našom Facebooku.

15. novembra 2023 sa na palubovke našej telocvične uskutočnilo okresné kolo vo volejbale mix. Netradične si svoje volejbalové sily zmerali chlapci aj dievčatá v mixovaných družstvách spoločne.

Do tohtoročnej súťaže sa prihlásilo 6 družstiev z tretieho okresu. Vzhľadom na to, že bol veľký záujem o túto súťaž zo strany škôl, musel byť tomu prispôsobený aj hrací systém súťaže. Organizátori rozdelili súťažiace tímy na dve základné hracie skupiny, a to na skupinu A a skupinu B. 

Hracie skupiny A a B boli trojčlenné. Žrebom pred samotným športovým zápolením sa určilo, že v základnej skupine A sa proti sebe pod vysokou sieťou postavia tímy z Gymnázia Hubeného,  zo Strednej odbornej školy polygrafickej a Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných technológií na Kadnárovej ulici. V B skupine konfrontovali svoje športovo – volejbalové zručnosti a schopnosti žiaci z Gymnázia Česká, Obchodnej akadémie na Račianskej ulici a zo Školy pre mimoriadne nadané deti a Gymnázia na Teplickej ulici. 

Zápasy v základných skupinách jasne ukázali, ktoré dve družstvá boli najväčšími favoritmi celého okresného kola. Zo skupiny A potvrdili postup do finále žiaci z Gymnázia Hubeného a zo skupiny B žiaci z Gymnázia Česká. Druhé priečky v skupinách obsadili žiaci z Obchodnej akadémie na Račianskej ulici a žiaci zo Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných technológií.

V malom finále, čiže zápase o tretie miesto, boli lepším tímom športovci z Obchodnej akadémie a obsadili konečné tretie miesto. Vo finálovom zápase mali navrch od začiatku stretnutia gymnazisti z ,,Hubenky“, jasne zvíťazili 2:0 na sety a zaslúžene postúpili do krajského kola.            

Súperom k výhre gratulujeme a našim dievčatám a chlapcom ďakujeme za predvedené športové výkony a skvelú reprezentáciu školy.

Mgr. Michal Hudec

PODAJ SI PRIHLÁŠKU NA SOŠ POLYGRAFICKÚ:

Dizajnér obalov (NOVÝ ŠTUDIJNÝ ODBOR)
Operátor tlače
Operátor knihárskych technológií
Grafik tlačových médií
Grafik digitálnych médií
Grafika tlačovín
Polygrafická technológia

Volejbal MIX - stredná škola - Bratislava